Hraní s příběhovými razítky

Víte, že razítka dokážou víc, než jen otisknout obrázek? Zkuste spolu s námi s nimi vyprávět příběhy. Dejte fantazii volnou ruku a uvidíte, že chytře navržená razítka mají v sobě zárodek situací a dějů, které děti dokáží hravě rozvíjet.
V příběhu je život, příběhem podporujeme fantazii, jeho vyprávěním můžeme i rozvíjet slovní zásobu dětí či jejich vnímání dějové a časové posloupnosti. S tvořivými razítky Aladine StampoMinos se vaše děti přenesou do svých oblíbených světů nebo si svůj zcela nový a originální svět vytvoří.
Se StampoMinos se předškolákům pracuje velmi snadno: jsou totiž tak akorát velká, razítkovací inkoust je pratelný a umyvatelný (z hladkých ploch) a obrázky na razítkách navržené tak, aby rozehrávaly dětskou představivost.

Další aktivity, které by vás mohly zajímat:

Pro předškoláky

16:00: Autorské čtení s Radkem Veselým o obrech a trpaslících

Autorské čtení s Radkem Veselým, autorem knihy Jak se chtěl stát obr trpaslíkem. Děti na konci čtení budou moci prokázat, zda čtení poslouchaly opravdu pozorně…Obr Buclík není jen tak obyčejný obr. Příliš nevyrostl, a možná i proto se rozhodl opustit ostatní obry a vydat se za dobrodružstvím. Uchvátily ho totiž legendy o trpaslících, které zaslechl

Pro předškoláky

15:00 Jak vypadá pirát a nepirát? Ilustrátorská dílna

Tomáš Chlud, autor kreseb v knize Ukradený poklad, dětem v praxi ukáže, jak vypadá takový pravý pirát a jak zase pirát, který si na něj jen hraje. Přijďte si užít kreativní dílnu a společné kreslení s Tomášem Chludem, autorem ilustrací v knize Ukradený poklad, která byla vybraná do letošní Zásilky z Knihozemě. Naučí vás kreslit piráty

Pro nejmenší

Vyrob si svůj hudební nástroj

Petra a Dáša z projektu Testováno na dětech vás a vaše děti provedou hudební dílnou, kde si společně s nimi vyrobíte vlastní jedinečný hudební nástroj, nebo si zahrajete na neuvěřitelné DIY nástroje z trubek, klíčů, kartonů nebo i špachtlí! A nakonec se můžete připojit a společně s  ostatními si zahrát a roztančit tak celý Kreativní festival! 

Máte libovolný dotaz?

Kontaktujte nás na info@kreativnifestival.cz nebo na Facebooku.