Programoví partneři festivalu

Djeco_logo

Francouzská značka Djeco dokáže nemožné: vymýšlet stále nové a nové hry a hračky, které jsou od začátku až do konce nej…: nádherný a vkusný design, perfektně promyšlená funkčnost hračky a přizpůsobení věku (a to jak směrem k menším dětm, tak i směrem k velkým školákům) a dokonalá kvalita výroby: propracování všech detailů, výběr bezpečných a trvanilných materiálů i obalu, který je často přidanou hodnotou.

 

LogoBrio

Tradiční švédský výrobce dřevěných hraček, zejména vláčků, nápaditě snoubí tradici i moderní postupy. Pro výrobu kolejí a všech dřevěných součástí pro své vláčkodráhy používá pouze kvalitní bukové dřevo s certifikací FSC. Jeho montážní stavebnice Brio Builder nabízí dětem hodiny a hodiny tvořivého a rozvíjejícího hraní.

logo-Aladine cmjn-menší

Francouzský výrobce kreativních razítek pro děti i dospělé Aladine přináší vašim dětem skvělé spojení hravého tvořením se zábavným učením. Ukážeme vám, že razítka neslouží jen k obtiskování. Můžete s nimi vytvářet příběhy a rozvíjet řeč, připravit krásné dárky pro své blízké či si třeba sami pro sebe vyrobit jednoduchou společenskou hru.

 

Německá rodinná značka Stabilo, jejíž dřevěné ergonomické tužky a unikátní pastelky woody 3v1 se vyrábějí v Českém Krumlově, se zaměřuje na kvalitní výtvarné a psací potřeby. Ty pomáhají dětem rozvíjet jejich kreativitu, v době školní docházky je vedou ke zdravému úchopu a správnému psaní a větším dětem a dospělým umožňují prožít mnoho inspirativních chvil při domácím tvoření.

SmartMax_logo-llllll

SmartMax je dokonalá magnetická stavebnice pro děti již od 1 roku. Její velké, krásně barevné dílky padnou skvěle do ruky i nejmenším dětem. Díky velmi silným a naprosto bezpečně zabudovaným magnetům děti experimentují se stavěním různorodých hradů, mostů či kuličkových dra. Díky mnoha rozšířením stavebnice roste společně s dětmi.

 

index

Tradiční francouzská značka Janod se specializuje na rozvíjející hračky ze dřeva, z tuhého kartonu či na magnetické didaktické hry. Mezi její ikonické naučné hračky patří například magnetická mapa světa či magnetické puzzle lidského těla.

 

 

Granna-Logoimages

Granna je vydavatel dětských naučných her, které podporují rozvoj řeči, smyslového vnímání, prostorové orientace i postřehu. Jejich přínos pro hravý rozvoj dětí oceňuje i Asociace klinických logopedů, která těmto hrám udělila svůj certifikát.

 

sedees

Česká rodinná firma vyrábějící rostoucí židle, které vašim dětem poskytnou ideální pohodlí a budou je bezpečně provázet celým dětstvím. Židle Sedees jsou moderní, elegantní. Díky jemným pastelovám barvám a čistým liniím působí v interiéru naprosto přirozeně. Židle se vyrábějí z kvalitních domácích materiálů výhradně v ČR.

 

Mortimer-Logo_P4-8_CMYK

Mortimer English Club Praha 4 a 8 zábavným a nenásilným způsobem seznamuje batolata až seniory s angličtinou. Naši kvalifikovaní a přátelští lektoři využívají speciálně vyvinuté metody a cvičení proložené spoustou her a písniček. Naši teenegeři vám potvrdí, že učení angličtiny není nuda ani dril. „Vždyť u vás se neučíme.“ Zaujali jsme už více jak 110 000 studentů po celém světě.

 

Maped je francouzská rodinná firma vyrábějící již více než 70 let kvalitní výtvarné potřeby pro děti. Za dobu svého působení firma získala více než 50 patentů na vlastní produkty. O kvalitu a bezpečnost všech výrobků se celoroční stará tým více než 40 pracovníků, specializovaných pouze na kontrolu kvality a bezpečnosti, kteří za rok zrealizují více než 800 kontrolních testů kvality.

 

Odzkoušené nápady pro hravé rodičovství: přes 800 tipů na výtvarné tvoření, IQ hry, výlety, knihy, zdravé vaření pro děti a originální šablony zdarma ke stažení. Můžete se také zapojit do testování zajímavých českých výrobků.

 

 

quercetti

Italská rodinná firma, založená po r. 1950, se zaměřuje na hračky, které podporují rozvoj kreativity a jemné motoriky přirozenou cestou hry. Všechny stavebnice Quercetti se navrhují i vyrábějí přímo v Turínu. Vyvážená kombinace herní i edukativní hodnoty her Quercetti se promítá do řady ocenění, které značka získává v zahraničí i u nás.

 

Značka dřevěných hraček Hape byla založena v r. 1986 v Německu. Dnes patří mezi nejvýznamější světové značky, zaměřující se na hračky z přírodních materiálů a na takové hry a hračky, které děti nejen zabaví, ale i rozvíjejí. Pro výrobu hraček a stavebnic využívá dřevo z lesů certifikovaných FSC a nezávadné barvy. Didaktický přínos hraček Hape pro děti dokládá řada ocenění získaných v mnoha zemích celého světa.

 

Holandská značka SES se zaměřuje na kreativní sady a výtvarné potřeby pro děti. Vyniká především vynikající barevnou kreslící kuličkou pro nejmenší děti. Malým dětem již od 1 roku skvěle padne ro dlaně. Díky kvalitním voskovým (netoxickým) barvám s ní i ti nejmenší zvládnou své první výtvarné pokusy. Současně kresbou s barevnou kuličkou v dlani nevznikají špatné návyky z hlediska úchopu kreslících a psacích potřeb, které se jinak v pozdějším předškolním a školním věku špatně odstraňují.

 

 Měkké kostičky Clemmy od italského výrobce Clementoni patří mezi první stavebnice, se kterými si malé děti mohou hrát. Jsou ze zdravotně nezávadného měkkého plastu. Děti je tak bez obav mohou dávat do pusy. Vy jako rodiče se nemusíte bát, že si dítě při svých prvních pokusech o chůzi ublíží, když na kostky spadne. Pohodlně je také můžete omýt vodou.

Česká značka dřevěných hraček Woody vychází z těch nejlepších tradic práce se dřevem v Čechách a na Slovensku. Zejména dřevěné kostky Woody jsou nádherně opracované a velké tak akorát, aby z nich mohly malé děti stavět, cokoliv je napadne. Dřevěné hračky Woody jsou samozřejmě certifikované, a tedy pro děti naprosto bezpečné.

 

 

 Plan Toys je thajská značka ekologických a didaktických her a hraček. Všechny své hračky vyrábí s ohledem na životní prostředí: využívá zbylé dřevo z jiné produkce, a tak kvůli hračkám nepadne ani jeden strom. Řada her a hraček Plan Toys je vhodná také pro výchovu v duchu principů konceptu marie Montessori.