Kreativní festival v Praze

Střelecký ostrov

sobota 26.5.2018 od 11:00 hod.

Proč jít na festival kreativního hraní?

Vstup na akci
zdarma
hry a soutěže
pro malé i velké
dárek pro každého účastníka
Poradenství
pro rodiče

Detailní program festivalu v Praze:

aktivity pro nejmenší děti (1-3 roky)

Herní koutek pro miminka a batolata

I ti nejmenší mají u nás co objevovat! Zkusíš postavit věž z kostiček? Neboj se, když na ně spadneš, neublížíš si. Jsou měkoučké. Nevadí, když si do nich kousneš. Jsou naprosto zdravotně nezávadné.

detaily »

Prostorové hlavolamy pro nejmenší

Prostorové dřevěné hlavolamy v dobrém slova smyslu potrápí vaše nejmenší. Mezi úkoly, které při svém rozvoji musí nejmenší děti zvládnout, patří orientace v prostoru. Co je před, co za? Když se něco schová, zmizelo to navždy, nebo se to zase může objevit?

detaily »

Prozkoumej svět magnetů

Čeká vás speciální magnetický stolek a spousta velkých, barevných magnetických tyček, koulí a dalších dílů, z nichž i ti nejmenší staví originální stavby, kuličkové dráhy, ale i čísla, písmena a zvířátka. Hrajte si s tvary, stavějte písmenka či čísla, zkoušejte geometrické tvary nebo třeba soutěžte, kolik tyčinek nasadíte na sebe.

detaily »

Půjčovna outdoorových hraček

Využijte krásné prostředí Střeleckého ostrova a půjčovnu outdoorových hraček. Outdoorbaby, specializovaný obchod pro aktivní rodiny s dětmi, zapůjčí vašim dětem na vyřádění odrážedla, koloběžky i další venkovní sportovní hračky či pomůcky: pálky, rakety či míče.

detaily »

Ráj pro milovníky vláčků

Přijďte do vláčkového ráje! V našem koutku na vás čekají koleje, výhybky, lokomotivy s nejrůznějšími vagónky, mosty, nadjezdy i tunely, křižovatky… od stavění vláčkodráhy se nebudete moci odtrhnout! Vláčky do této herničky poskytla švédská značka Brio. Všechny dřevěné části jejích vláčků jsou vyrobeny z pevného bukového dřeva, kontrolovaného projektem FSC.

detaily »

Razítkovací dílnička pro nejmenší

Ukažte dětem tvoření se speciálními razítky pro děti od 18 měsíců. Díky úchopu dlaní se s nimi dětem snadno pracuje a mají tak motivaci pro další vlastní tvoření. Veškerý inkoust je samozřejmě zdravotně nezávadný, omyvatelný i pratelný. Zkušené lektorky vám předají své know-how, jak razítka s dětmi i doma maximálně využít.

detaily »

Textilní hračky pro nejmenší

Textilní hračky nás tradičně provázejí ranným dětstvím. Různorodé materiály rozvíjejí hmatové vjemy nejmenších. Díky pestrým barvám se učíme barvy poznávat a určovat. Měkké a roztomilé postavičky v nás probouzejí fantazii a rozehráváme s nimi naše první příběhy. Na vaše nejmenší čeká herní koutek plný těch nejkrásnějších textilních hraček od úžasné belgické značky Lilliputiens, založené několika

detaily »

Výtvarná dílnička pro nejmenší

Přijď si k nám kreslit s kouzelnou barevnou kuličkou. Proč kouzelnou? Protože díky kvalitní voskové “tuze” se Ti s ní bude dobře kreslit a Tvoji rodiče zase ocení, že tato kreslící kulička od holandské značky SES díky svému tvaru dobře připravuje tvou ruku na pozdější správný úchop psacích potřeb. Když budeš chtít, můžeš si také lepit

detaily »

aktivity pro předškoláky (3-6 let)

11:00, 13:00, 15:00: Nemocnice pro medvídky

Děti, přijďte si do naší malé nemocnice vyléčit svého medvídka! Uvidíte, že bílých plášťů se netřeba bát. Přineste si s sebou svého medvídka (panenku, dinosaura, jakoukoli oblíbenou hračku), kterou spolu vyšetříme a z naší ambulance se vám vrátí zdravý. S sebou: oblíbenou hračku, která bude vaším pacientem, bílé tričko. Workshop je určen předevšíám pro děti ve

detaily »

12:00 – 17:00 Dílna: Dům myšek

Pojďte si zkusit vyrobit tak krásný pokojíček, v jakém bydlí myšky Sam a Julie! Nechte se inspirovat nádhernými knížkami, v nichž tyto myšky zažívají příhody doma, v divadle či v cirkusu.  V naší dílně si společně se zkušenou lektorkou vyrobíte podlahu pokojíku, ozdobíte jeho stěny a okna a vyrobíte si nábytek, knížky do myší knihovny

detaily »

Dílna abstraktního tvoření

Pojďte si s námi hrát s barvami, tvary a fantazií. Ukažte svou originalitu a z vstupního obrázku, který bude pro všechny stejný, vytvořte zcela jedinečný abstraktní výtvor. Speciální olejové pastely francouzské značky Maped vám umožní míchat vrstvy barev. 

detaily »

Herna didaktických hraček

Jde si hrát a rozvíjet se současně? Jde! V naší herně si děti vyzkouší hry a hračky, které je vždy něco naučí: poznávat barvy, vytvářet obrázky dle předlohy, rozvíjet jemnou motoriku…

detaily »

Kufříkové království + Obleč si svého panáčka

Přijďte si pohrát do dřevěného kufříkového království české autorské značky Pikle. Budete-li chtít, můžete si i obléci svého panáčka. Děti milují kufříky a milují své světy. Rozehráváním příběhů v těchto světech dávají plný průchod své fantazii, svým snů a přáním. Děti hrající si s domečky se na dlouhé minuty dostávají do flow, v němž jsou

detaily »

Lámeme si hlavičky – logické hry

Přijď si k nám trošku potrápit hlavičku. Čeká na Tebe několik hlavolamů a logických her, které budeš muset vyřešit. Budeš muset správně skládat cihly na stavbu domu, postavit cestu tak, aby k princezně došel vždy jen princ, a nikoliv drak nebo pomoci pirátům objevit ty správné ostrovy.

detaily »

Ozdob si svou látkovou tašku

Ozdob si svou látkovou tašku pro volný čas. Bude se ti hodit třeba na věci na oblíbené kroužky i na přespání k babičce nebo kamarádovi. A v šatně ve školce či ve škole ji snadno poznáš: bude totiž jedinečná, originální, jen tvoje. Budeme pracovat s razítky na textil zn. Aladine.

detaily »

Pojďme si spolu zahrát!

Užijte si společný čas, dobře se pobavte a vyzkoušejte nové situace! Společenské hry jsou skvělým tmelem rodinného života. V naší herně najdete několik her s jednoduchými pravidly. Zahrajete si rychlou partii, zasmějete se a uvidíte, jak vaše děti reagují na řešení logických situací, na tvorbu strategie, na výhru i prohru v bezpečném prostředí hry.

detaily »

Půjčovna outdoorových hraček

Využijte krásné prostředí Střeleckého ostrova a půjčovnu outdoorových hraček. Outdoorbaby, specializovaný obchod pro aktivní rodiny s dětmi, zapůjčí vašim dětem na vyřádění odrážedla, koloběžky i další venkovní sportovní hračky či pomůcky: pálky, rakety či míče.

detaily »

Ráj pro milovníky vláčků

Přijďte do vláčkového ráje! V našem koutku na vás čekají koleje, výhybky, lokomotivy s nejrůznějšími vagónky, mosty, nadjezdy i tunely, křižovatky… od stavění vláčkodráhy se nebudete moci odtrhnout! Vláčky do této herničky poskytla švédská značka Brio. Všechny dřevěné části jejích vláčků jsou vyrobeny z pevného bukového dřeva, kontrolovaného projektem FSC.

detaily »

Roztoč to s optickými klamy

Vyzkoušejte neobvyklou kreativní stavebnici Kinoptik s optickými klamy. Sestavte obrázek robota, zvířete či dopravního prostředku, položte na něj kouzelnou fólii a uvidíte, jak se vše roztočí a rozpohybuje! Jak to funguje? Přijdete na to?

detaily »

Stavění dřevěných srubů

Pohrajte si s jednou z mála skutečně českých dřevěných stavebnic. Různé dlouhé perfektně opracované kulatiny z valašského bukového dřeva svou jednoduchostí nechávají dětem velký prostor pro frantazia. Srubové dílky se velmi snadno skládají i malým dětem. Dřevěná stavebnice Walachia pro svou hravost a kvalitu zpracování jednotlivých dílků získala ocenění Správná hračka 2015.

detaily »

Stavím svůj sen – dřevěné stavebnice Brio a Hape

Otevři stavidla fantazie a v Tvých šikovných rukou začnou vznikat nejrůznější stroje, zařízení či roztodivné bytosti. Šroubuj, montuj, spojuj a za chvíli je hotový obrovský jeřáb, super závoďák nebo robot ze vzdálené galaxie. K dispozici Ti budou stovky dílků švédské dřevěné stavebnice Brio Builder. Vyrábí se pouze ze dřeva s certifikací FSC a stavebnice Hape pro menší děti od 3

detaily »

Stavíme kuličkové dráhy

Sledovat kuličku, jak padá bláznivou drahou dolů, je zábavné. Umíš ale kuličkovou dráhu postavit? Pojď si to k nám vyzkoušet. Dostaneš dřevěné kostky a krásné dráhy a spirály (obojíé z příjemného březového a kaučukového dřeva) a pokusíš se postavit kulidráhu tak, aby cesta kuličky dolů byla co nejzábavnější. Zkoušej stavět různé modely, za chvilku na

detaily »

Stavíme z převodových stavebnic

Objev kouzlo ozubených koleček! Když je správně postavíš a zatočíš kličkou, pochopíš, jak fungují stroje, nebo zjistíš, jak jednotlivé barvy pro Tvé oko v pohybu vytvoří úplně jinou barvu.

detaily »

Sušenková dílna

Všichni malí pekaříčci si mohou u stánku autorky blogu Máma v kuchyni upéct svoje vlastní sušenky a připravit si tak na místě zdravé občerstvení, nebo si odnést chutný dáreček pro své kamarády. Volný průchod cukrářské kreativitě a recepty samozřejmostí. O blogu Máma v kuchyni, který se pravidelně umisťuje na předních příčkách blogerských soutěží: Recepty (nejen)

detaily »

Tradiční stavění ze dřeva

Pusťte fantazii z uzdy a vyzkoušejte, co dokáže dřevo. Baví vás víc stroje a zařízení? Postavte se z rakouské dřevěné stavebnice Matador s téměř 120letou tradicí. Lákají vás spíš domky, hrady, věže? Vyzkoušejte srubovou stavebnici Walachia z Valašska.

detaily »

Tvoření s kouzelnými pastelkami

Přijďte si vyzkoušet kouzelné pastelky Stabilo woody 3v1 a uvidíte, jaké možnosti kreslení vám nabízejí.Chcete si jen kreslit? Dobře, těšte se na krásné syté barvy. Chcete vyzkoušet akvarelové kreslení? Výborně, nakreslete obrázek pastelkami Stabilo woody 3v1 a pak použijte kouzelný štětec s nádržkou a uvidíte, jak se vám obrázek promění před očima.Chcete vyzkoušet víc, než jen

detaily »

Vydejte se na Mars!

Sestavte si stroj budoucnosti! S inovativní magnetickou stavebnicí GeoSmart si sestavíte vesmírné průzkumné vozítko s motorkem, raketu nebo třeba záhadnou bytost, kterou na nově objevených planetách najdete!

detaily »

Výroba diamantových stojánků se zápisníčkem

Vytvořte si pohádkový stojánek na notýsek. Naučíte se pracovat s krásnými třpytivými barvami a razítky francouzské značky Aladine. Uvidíte, že vám pomohou vytvořit si praktickou ozdobu pro svůj dětský pracovní stůl a objevíte, jak s pomocí těchto razítek vyprávět příběhy. Dílna je za poplatek 60 Kč (materiál).

detaily »

Zahraj si na školáka

Připrav se na školu hravě a s humorem: vyzkoušíš si nejen, jaké to je, nosit na zádech plný školní batoh, ale i také natrénuješ ty skutečně důležité dovednosti pro zábavné přežití školní docházky. Topgal dává všanc své batohy a Ty si na nich vyzkoušíš hod do dálky školním batohem a slalom s batohem na zádech.

detaily »

Ze života včel + výroba loutky včelky

Pronikněte do fascinujícího světa včel. Dílnou vás provedou (nejen)výtvarnice Péťa a (nejen)včelařka Dáša, zakladatelky projektu Testováno na dětech. A co vás vše ve včelí výtvarné dílně čeká? Výroba včelí loutky nebo originální včelí placky, létající motýlci, pestrobarevné květiny, experiment “rozvíjej se poupátko”, květinové masky a včelí hry. Budeme s dětmi malovat, lepit, tančit “včelí tanec” a povídat si

detaily »

aktivity pro školáky
(6-12 let)

12:00 – 17:00 Dílna: Dům myšek

Pojďte si zkusit vyrobit tak krásný pokojíček, v jakém bydlí myšky Sam a Julie! Nechte se inspirovat nádhernými knížkami, v nichž tyto myšky zažívají příhody doma, v divadle či v cirkusu.  V naší dílně si společně se zkušenou lektorkou vyrobíte podlahu pokojíku, ozdobíte jeho stěny a okna a vyrobíte si nábytek, knížky do myší knihovny

detaily »

13:00 – 16:00 Linorytová dílna s Petrou Cífkovou

Už jste zkoušeli linoryt? Výtvarnice Petra Cífková, která právě linoryty vytváří ilustrace časopisů S dětmi v Brně a S dětmi v Praze, vás do této úžasné tvořivé dovednosti zasvětí. Každý si podle svého návrhu vyryjete jednoduchý linoryt a sám si jej vytisknete na tiskařském lisu. Domů si pak odnesete vlastní grafiku.

detaily »

CoolScience – experimenty v angličtině

Co potřebují vědci budoucnosti především? Být zvídaví a umět anglicky. Přijďte si proto vyzkoušet CoolScience: vedenou dílnu s jednoduchými vědecký experimenty v angličtině. Přijďte odkrýt tajemství fungování přírody a světa kolem nás a zábavnou formou si procvičit angličtinu.

detaily »

Diářová dílna

Vylaďte si své diáře na velmi osobní a jedinečnou notu! K dispizici vám budou česká diářová a motivační razítka, barvy a zkušené lektorky. Vytvoříte si doplňky do svých diářů a připravíte si speciální stránky, kterémi si svůj diář obohatíte. Cena dílny: 60 Kč.

detaily »

Dílna abstraktního tvoření

Pojďte si s námi hrát s barvami, tvary a fantazií. Ukažte svou originalitu a z vstupního obrázku, který bude pro všechny stejný, vytvořte zcela jedinečný abstraktní výtvor. Speciální olejové pastely francouzské značky Maped vám umožní míchat vrstvy barev. 

detaily »

Kufříkové království + Obleč si svého panáčka

Přijďte si pohrát do dřevěného kufříkového království české autorské značky Pikle. Budete-li chtít, můžete si i obléci svého panáčka. Děti milují kufříky a milují své světy. Rozehráváním příběhů v těchto světech dávají plný průchod své fantazii, svým snů a přáním. Děti hrající si s domečky se na dlouhé minuty dostávají do flow, v němž jsou

detaily »

Lámeme si hlavičky – logické hry

Přijď si k nám trošku potrápit hlavičku. Čeká na Tebe několik hlavolamů a logických her, které budeš muset vyřešit. Budeš muset správně skládat cihly na stavbu domu, postavit cestu tak, aby k princezně došel vždy jen princ, a nikoliv drak nebo pomoci pirátům objevit ty správné ostrovy.

detaily »

Ozdob si svou látkovou tašku

Ozdob si svou látkovou tašku pro volný čas. Bude se ti hodit třeba na věci na oblíbené kroužky i na přespání k babičce nebo kamarádovi. A v šatně ve školce či ve škole ji snadno poznáš: bude totiž jedinečná, originální, jen tvoje. Budeme pracovat s razítky na textil zn. Aladine.

detaily »

Pojďme si spolu zahrát!

Užijte si společný čas, dobře se pobavte a vyzkoušejte nové situace! Společenské hry jsou skvělým tmelem rodinného života. V naší herně najdete několik her s jednoduchými pravidly. Zahrajete si rychlou partii, zasmějete se a uvidíte, jak vaše děti reagují na řešení logických situací, na tvorbu strategie, na výhru i prohru v bezpečném prostředí hry.

detaily »

Roztoč to s optickými klamy

Vyzkoušejte neobvyklou kreativní stavebnici Kinoptik s optickými klamy. Sestavte obrázek robota, zvířete či dopravního prostředku, položte na něj kouzelnou fólii a uvidíte, jak se vše roztočí a rozpohybuje! Jak to funguje? Přijdete na to?

detaily »

Stavím svůj sen – dřevěné stavebnice Brio a Hape

Otevři stavidla fantazie a v Tvých šikovných rukou začnou vznikat nejrůznější stroje, zařízení či roztodivné bytosti. Šroubuj, montuj, spojuj a za chvíli je hotový obrovský jeřáb, super závoďák nebo robot ze vzdálené galaxie. K dispozici Ti budou stovky dílků švédské dřevěné stavebnice Brio Builder. Vyrábí se pouze ze dřeva s certifikací FSC a stavebnice Hape pro menší děti od 3

detaily »

Tradiční stavění ze dřeva

Pusťte fantazii z uzdy a vyzkoušejte, co dokáže dřevo. Baví vás víc stroje a zařízení? Postavte se z rakouské dřevěné stavebnice Matador s téměř 120letou tradicí. Lákají vás spíš domky, hrady, věže? Vyzkoušejte srubovou stavebnici Walachia z Valašska.

detaily »

Udělej si tričko s vlastním designem ve stylu džungle!

Taky jste si všimli, že letos frčí téma džungle? Tukani, velké listy exotických stromů, okrasné květy… zkrátka vůně dálek a dobrodružství. Přeneste ji na své tričko a nalaďte se na pomalu se blížící prázdniny. Textilní dílnu vedou lektoři zn. Aladine, jejichž textilní razítka budeme pro tvorbu vzorů na trička používat.

detaily »

Vydejte se na Mars!

Sestavte si stroj budoucnosti! S inovativní magnetickou stavebnicí GeoSmart si sestavíte vesmírné průzkumné vozítko s motorkem, raketu nebo třeba záhadnou bytost, kterou na nově objevených planetách najdete!

detaily »

Výměnný knižní bazárek

Hltáš knížky jednu za druhou? Vezmi z domova jednu svou už přečtenou knížku a přijď si ji k nám do výměnného bazárku směnit za jinou. Dej svoji knížce nový život, pošli ji do světa a vyber si jinou, která už potěšila jiného čtenáře. Vklad 50 knih do knižní bazárku věnuje Agátin svět.

detaily »

Výroba diamantových stojánků se zápisníčkem

Vytvořte si pohádkový stojánek na notýsek. Naučíte se pracovat s krásnými třpytivými barvami a razítky francouzské značky Aladine. Uvidíte, že vám pomohou vytvořit si praktickou ozdobu pro svůj dětský pracovní stůl a objevíte, jak s pomocí těchto razítek vyprávět příběhy. Dílna je za poplatek 60 Kč (materiál).

detaily »

Ze života včel + výroba loutky včelky

Pronikněte do fascinujícího světa včel. Dílnou vás provedou (nejen)výtvarnice Péťa a (nejen)včelařka Dáša, zakladatelky projektu Testováno na dětech. A co vás vše ve včelí výtvarné dílně čeká? Výroba včelí loutky nebo originální včelí placky, létající motýlci, pestrobarevné květiny, experiment “rozvíjej se poupátko”, květinové masky a včelí hry. Budeme s dětmi malovat, lepit, tančit “včelí tanec” a povídat si

detaily »

aktivity a stanoviště pro rodiče

Batůžky pro malé děti a předškoláky

Vadí vám, že většina batůžků pro malé děti a předškoláky jsou často odbyté, nemají dobře zpracovaná záda, široké ramenní popruhy (takže pak děti řežou) a hrudní pásy (takže dětem padají z ramen)? Přijďte vyzkoušet kvalitní dětské batůžky, které se dobře nosí a které se díky dobrému designu stanou neoddělitelným parťákem vašich dětí. K vyzkoušení budete

detaily »

Diářová dílna

Vylaďte si své diáře na velmi osobní a jedinečnou notu! K dispizici vám budou česká diářová a motivační razítka, barvy a zkušené lektorky. Vytvoříte si doplňky do svých diářů a připravíte si speciální stránky, kterémi si svůj diář obohatíte. Cena dílny: 60 Kč.

detaily »

Grafomotorická poradna

Pere se Váš předškolák s tužkou a kreslením? Nedaří se Vašemu školákovi skamarádit se s čtením, psaním, počítáním? Nebo má Vaše dítě jiné těžkosti, se kterými si nevíte rady? Přijďte se zeptat naší speciální pedagožky, paní Kateřiny Tyšlerové, která připravila spoustu hravých aktivit pro vaše děti a mnoho informací a inspirace pro Vás.  Kdo je

detaily »

Hravá logopedická poradna

Nejste si jistí, zda vaše dítě nepotřebuje péči logopeda? Bojíte se, jak bude na úkoly od logopedky dítě reagovat? U nás se bát nemusíte. Naše zkušená logopedka má i letos pro vás a vaše děti připraveny hry a veselá cvičení, u kterých si děti ani nevšimnou, že vlastně procvičují jazýček.

detaily »

Sušenková dílna

Všichni malí pekaříčci si mohou u stánku autorky blogu Máma v kuchyni upéct svoje vlastní sušenky a připravit si tak na místě zdravé občerstvení, nebo si odnést chutný dáreček pro své kamarády. Volný průchod cukrářské kreativitě a recepty samozřejmostí. O blogu Máma v kuchyni, který se pravidelně umisťuje na předních příčkách blogerských soutěží: Recepty (nejen)

detaily »

Testovací centrum školních batohů Topgal

Nekupujte zajíce v pytli! Přijďte před důležitým rozhodnutím o školním batohu či aktovce vyzkoušet přímo na svém předškolákovi, jaká školní taška mu bude nejlépe sedět. Odborníci od Topgalu poradí, na co při výběru dát pozor, jak správně batoh či aktovku nastavit, aby chránila záda, a přidají pár tipů, jak pomoci dětem s organizací školních pomůcek

detaily »

Textilní dílna – tričko s vlastním designem

I dospěláci mají u nás svůj prostor ke tvoření. Využijte přítomnosti šikovných lektorů zn. Aladine a vytvořte si originální tričko. Letoš frčí motivy džungle a exotických květů nebo naopak jemných věnečků z lučního kvítí. Rozhodněte se mezi vůní dálek a něhou českých luk a otevřete stavidla své tvořivosti!

detaily »

Kde Festival v Praze hledat?

Střelecký ostrov
vstup z mostu Legií
110 00 Praha 1

web: www.letnak.cz

Máte libovolný dotaz?

Kontaktujte nás na info@kreativnifestival.cz nebo na Facebooku.