Hravá logopedická poradna

Nejste si jistí, zda vaše dítě nepotřebuje péči logopeda? Bojíte se, jak bude na úkoly od logopedky dítě reagovat? U nás se bát nemusíte. Naše zkušená logopedka, paní Kristina Horníková, má i letos pro vás a vaše děti připraveny hry a veselá cvičení, u kterých si děti ani nevšimnou, že vlastně procvičují jazýček. Přijďte se zeptat na vše, co vás trápí a zajímá!

Kristino, jaké jsou největší starosti rodičů, když přicházejí k Vám do logopedické poradny?
Rodiče dnes nejvíc řeší vadnou výslovnost, ale z mého pohledu je mnohem důležitější obsah řeči – jestli děti rozumí tomu, co jim sdělujeme, nebo naopak umí vyjádřit svoje myšlenky a postoje.

Přijde-li dítě s vadou výslovnosti, jaké principy by měli rodiče při domácím cvičení dodržovat?
Do ordinace chodí většinou děti, které ještě neumí některé hlásky, nebo je tvoří vadně. S jejich nácvikem pomáhá vhodné cvičení motoriky mluvidel. Cvičení by měla být častá a krátká, ideálně i zábavná. U většiny cvičení používám hry, za správně vyslovená slova dostávají děti například dílky skládačky. Když skládačku složí – je docvičeno.

Zmínila jste i rozvojvyjadřovacích schopností a schopnosti porozumět řeči. Jak je rozvíjet?
Součástí logopedické péče je i rozvoj slovní zásoby, ta se výborně trénuje vyprávěním, popisováním a třeba hádankami. Existuje mnoho skvělých materiálů – knih, her atp., které rodičům usnadní práci a navedou je správným směrem.

Jaký máte jako logoped vztah k velkému tématu dneška: mobilům a tabletům u dětí?
Osobně proti PC a tabletům nic nemám, mohou fungovat jako dobrá motivace, ale jejich používání by mělo mít jasně daná pravidla – čas u nich trávený by neměl být moc dlouhý.

Další aktivity, které by vás mohly zajímat:

Pro rodiče

Kuličková výzva s Gravitraxem

Přijměte výzvu a postavte se působení gravitace, kinetiky a magnetismu! Originální český koncept kuličkové dráhy vás zabaví na dlouhé hodiny. Dokážete postavit dráhu, kde se kulička vrátí do svého původního místa? Najdete správný úhel dráhy, kterým kuličku dostane tam, kam chcete? Zvolte správný sklon strmého sjezdu, aby kulička měla maximální rychlost, a přitom nevypadla v

Archiv

Batůžky pro malé děti a předškoláky

Vadí vám, že většina batůžků pro malé děti a předškoláky jsou často odbyté, nemají dobře zpracovaná záda, široké ramenní popruhy (takže pak děti řežou) a hrudní pásy (takže dětem padají z ramen)? Přijďte vyzkoušet kvalitní dětské batůžky, které se dobře nosí a které se díky dobrému designu stanou neoddělitelným parťákem vašich dětí. K vyzkoušení budete

Pro předškoláky

Sušenková dílna

Všichni malí pekaříčci si mohou u stánku autorky blogu Máma v kuchyni upéct svoje vlastní sušenky a připravit si tak na místě zdravé občerstvení, nebo si odnést chutný dáreček pro své kamarády. Volný průchod cukrářské kreativitě a recepty samozřejmostí. O blogu Máma v kuchyni, který se pravidelně umisťuje na předních příčkách blogerských soutěží: Recepty (nejen)

Máte libovolný dotaz?

Kontaktujte nás na info@kreativnifestival.cz nebo na Facebooku.