11:00, 13:00, 15:00: Nemocnice pro medvídky

Děti, přijďte si do naší malé nemocnice vyléčit svého medvídka! Uvidíte, že bílých plášťů se netřeba bát. Přineste si s sebou svého medvídka (panenku, dinosaura, jakoukoli oblíbenou hračku), kterou spolu vyšetříme a z naší ambulance se vám vrátí zdravý.

S sebou: oblíbenou hračku, která bude vaším pacientem, bílé tričko. Workshop je určen předevšíám pro děti ve věku 3- 6 let v doprovodu jednoho rodiče. Trvá cca. 45 minut. Kapacita workshopu je omezená, registrujte se prosím zde.

Dospěláci, zkusme si pro jednou s dětmi vyměnit role. My přivedeme nemocného medvídka a děti se pod vedením MUDr. Michaly Knězkové stanou lékaři a uzdraví ho. V první části workshopu si děti vyrobí lékařskou čepičku a pak si ošetří vlastního medvídka (bolavý zoubek, zlomená ručička, chřipka, bolest bříška atd.). Zbyde-li nám čas, zkusíme si seřadit orgány do lidského těla. 

MUDr. Michala Knězková je dětská lékařka a maminka dvou malých dětí, která pořádá po celé ČR workshopy pro mámy i táty na téma 1. pomoc u dětí. Tentokrát se však role otočí a zdravovědě se budou učit děti.

Míšo, jste na rodičovské dovolené se dvěma holčičkami a k tomu pořádáte kurzy první pomoci pro rodiče malých dětí po celé ČR. Co Vás k této aktivitě vedlo?

Kurzy první pomoci a všeobecně kontakt s rodiči je pro mě nejen spojnicí mezi rodičovskou dovolenou a medicínou, ale zároveň je pro mě činností, která za sebou zanechává něco dobrého a smysluplného. Mě samotnou navíc obohacuje, protože pediatrie není jen o léčbě dětských pacientů, ale také o kontaktu s rodičem.

Pro Festival kreativního a logického hraní připravujete hravou Nemocnici pro medvídky. Co chcete, aby si děti z workshopu odnesly?

Moc bych si přála, aby děti přicházely za lékařem beze strachu, aby věděly, že návštěva má ten důvod, aby mohly být děti veselé, spokojené a mohly trávit čas podle svých přání. Ráda bych, aby viděly, že lékař je stejný člověk jako ony a bílá není nic, z čeho by měly mít strach.

Kromě kurzů první pomoci tvoříte velmi úspěšný a oblíbený blog mklife.cz. Jak zvládáte vše skloubit?

Blog je pro mě obrovským relaxem. Je místem, kde můžu skloubit vše, co miluji. Ať je to psaní, fotografování, medicína nebo to hlavní, mé děti. Právě proto jsou ony hlavním tématem, i když si hodně hlídám, aby jim ani v budoucnu nepřinášel obsah blogu nepříjemnosti.

Díky blogu můžu prožívat všechno krásné dvakrát. Jednou v přítomnosti, podruhé pak při úpravě fotek, při psaní nebo společném čtení článků, které mají holky moc rád. To, že si blog oblíbilo tolik lidí, to je pro mě ten nejkrásnější bonus.